Turystyka

O czym trzeba wiedzieć, jeśli się wybiera huśtawkę ogrodową

Czy może być coś przyjemniejszego, niż leciutkie bujanie się w leniwe, sobotnie popołudnie? Najlepiej z książką w ręku i czymś pysznym do jedzenia? Ale tak naprawdę każdy posiadacz ogrodu może takie marzenie spełnić, kupując jedną z huśtawek. Huśtawka ogrodowa jest świetnym pomysłem na zagospodarowanie przestrzeni, a jednocześnie zapewnienie sobie świetnego miejsca do wypoczynku i relaksu. Czy znaleziona zostanie huśtawka zrobiona z drewnianych elementów, czy posiadająca stalowy stelaż – za każdym razem przed kupnem powinno się zwrócić swoją uwagę na kilka istotnych spraw.

Przede wszystkim należy wielkości huśtawki dopasować do wielkości ogrodu. Gdy miejsca nie ma zbyt dużo, to chyba trzeba odpuścić modele na kilka osób. Stelaż huśtawki ogrodowej może mieć wtedy nawet ponad dwa metry długości, a do tego trzeba go ustawić na jakimś twardym podłożu. Następną niezwykle ważną sprawą jest bezpieczeństwo. A w zasadzie można rzec że najważniejszą, bowiem przy jakimś zdarzeniu może się komuś coś poważnego stać.

Dlatego bezwzględnie przed zakupem należy sprawdzić, jak duży huśtawka do ogrodu ma udźwig. Dobrze żeby on był minimum kilkanaście procent wyższy od wagi korzystających ze sprzętu osób, lecz kiedy ten zapas będzie większy, to tym lepiej. Należy też przyglądnąć się samemu wykonaniu, bo deklaracje wytwórców niekoniecznie zawsze będą się pokrywać ze stanem faktycznym. Jeśli zobaczy się cienkie linki czy łańcuchy, albo słabe tuleje i sprężyny, to trzeba zastanowić się porządnie nad zakupem takiego modelu.