Turystyka

Fakty: podróże, sport i humor

Regularnie do każdego z nas trafia niezliczona ilość wiadomości. Jedne uznajemy za powiadomienia całkowicie niepotrzebne, inne za godne odnotowania. Powiększają naszą wiedzę na rozmaite tematy. Są też ciekawostki o charakterze rozrywkowym. Z reguły je zapominamy, ale umiejętnie przedstawione ciekawostki mogą zatrzymać się w naszej świadomości nawet na zawsze. Dlaczego tak się dzieje?

Podróże. Ciekawostki o miejscowościach i państwach

XXI wiek, to wzmożenie zdolności podróżowania. Obecnie jest oczywiste, że wsiadamy do samolotu i nazajutrz w dalekim kraju robimy zdjęcia. Poznajemy interesujące destynacje i nową kulturę. Świat turystyki oferuje nam dużą ofertę miejsc noclegowych i atrakcji, z których można skorzystać. Świat dla każdego stoi otworem i na  podróż często nie potrzeba wielkich pieniędzy. Daleka wyprawa nie jest już hermetycznym działaniem.

Aby dotrzeć do nowych destynacji, trzeba wcześniej czegoś się o nich dowiedzieć. Nie mamy już czasu na czytanie grubych książek i przewodników turystycznych i wielomiesięczne przygotowania do dalekich wojaży. Potrzebne są szybkie i krótkie informacje, najlepiej w postaci ciekawostek. Fakty, ale podane w maksymalnie krótki i przystępny sposób.

Dzięki ciekawym informacjom jesteśmy w stanie szybko dowiedzieć się najciekawszych informacji. Na temat kontynentu albo terytorium, albo miasta na świecie, które chcemy odwiedzić. Na temat miasta na naszym kontynencie (np. Londyn, Liverpool, Paryż, w którym planujemy citybreak, jego lokalnych niespodzianek i miejsc wartych poznania. Osoby planujące wakacje albo krótki podróż w Polskę, także szukają szybkich informacji. Ciekawią je ciekawostki na temat regionu jak również miejscowości. Obojętne czy to metropolia – Warszawa, Poznań, Kraków czy mniejsze, np. Puck, Kazimierz Dolny czy Zakopane. Szybkie informacje o atrakcjach destynacji które chcemy poznać, są niezwykle cenne. Naturalnie, jeśli są też rzetelne, napisane w klarowny i skondensowany sposób.

Jakich ciekawostek poszukujemy, jeśli chodzi o turystykę? Na przykład informacje o groundhoppingu, hostelach czy samolotach pasażerskich. O dworcach kolejowych, promach albo namiotach.

Dowcipy i żarty na poprawę humoru

Nawet permanentny smutas, lubi rozrywkę. Opowiadanie dowcipów, oglądanie komedii, wygłupów kabaretów, przeglądanie internetowych memów – to znakomita rozrywka. Niezależnie od tego ile człowiek ma lat, czym się interesuje i gdzie przebywa. Kiedyś dowcipy, anegdoty i satyryczne obrazki docierały do czasopism z dowcipami (np. kultowy teraz miesięcznik Super Dowcipy) oraz do działów z żartami w czasopismach. Obecnie to wszystko mamy na wyciągnięcie ręki – w sieci.

W przeszłości uwielbialiśmy rozpowszechniać kawały o milicjantach oraz kawały o politykach. Były kawały o pacjentce odwiedzającej lekarza i dowcipne żarty|anegdoty o Wąchocku. W przeszłości znane były kawały o blondynkach, dowcipy z Chuckiem Norrisem. Rechotaliśmy z dowcipów zaczynających się od „Twoja stara”… Najkrótsze dowcipy czyli dowcipne zagadki trafiły również do programów rozrywkowych. Nieustannie powtarzane kawały czyli znane i już nie tak dowcipne, zaczęto nazywać sucharami.

Dowcipy znajdziemy w portalu DobryHumor.pl oraz Sadurski.com, najlepsze anegdoty także fakty o słynnych VIP-ach – w Anegdoty.pl. Ludzie mający do siebie dystans, chętnie zamówią dowcipny portret na stronie Karykatury.com. Karykaturzystę tworzącego karykatury na oczach widzów, można obecnie zaprosić na uroczystość weselną albo firmowy event. Bo oglądanie dowcipnych podobizn, żartobliwych portretów też wpływa na dobre samopoczucie.

Niezwykłe fakty sportowe, na temat zwierząt

Czy lubisz śledzić ciekawostki z sportu? Śledzimy codzienne informacje o rekordach i wyczynach znanych ludzi sportu i cenionych zespołów futbolowych. Ale są także ciekawe fakty – ponadczasowe, nieraz niespodziewane ciekawostki o dyscyplinach sportowych, o klubach piłkarskich, reprezentacjach futbolu albo siatkówki. Fascynujące fakty sportowe lubi Każdy. Niezależnie od tego, czy chodzi o koszykówkę, paintball, sporty zimowe czy lekkoatletykę.

Uwielbiamy także czytać ciekawostki o zwierzątkach, choć to najczęściej obszar zainteresowań ludzi młodych. Fascynują nas ciekawostki ze świata zwierząt, z którymi mamy do czynienia na co dzień (np. psy. Poszukujemy też niezwykłych informacji o egzotycznych zwierzakach, żyjących daleko od Polski. Jak daleko mieszkają pingwiny, co je diabeł tasmański, jakie zwyczaje mają leniwce, piranie albo albatrosy.

Panie lubią wyszukiwać ciekawostki o potrawach i gotowaniu. Interesują się skąd wzięły się faworki, wafle, przyprawy. Szukają informacji o urodzie. Jaka była historia torebek damskich, biustonoszy lub pończoch oraz Bollywood.

Mężczyźni lubią ciekawe informacje motoryzacyjne, o historii, telewizyjne. Nie każdy zna ciekawostki o filmie Kevin sam w domu albo z Frankensteinem. Szukają wyjątkowych ciekawostek o fotografowaniu, winach, hazardzie, o kosmosie.

Każdego chyba interesują niezwykłe fakty o wampirach, świętym Mikołaju, wynalazkach. O podatkach, karnawale albo owocach morza. Okazji, aby poznać niezwykłe fakty o wszystkim co nas otacza, jest mnóstwo. Warto jednak wiedzieć, w jakim miejscu je poszukiwać.